JPK Jednolity Plik Kontrolny w ISOF-WORKFLOW

Czy jesteś gotowy na obowiązkową wysyłkę JPK_VAT do Ministerstwa Finansów?

Już od 1.1.2018 r. ten obowiązek będzie dotyczył każdej firmy!

Wysyłka JPK_VAT przebiega szybko i bez zbędnych kosztów wprost z systemu ISOF-WORKFLOW w przeglądarce do Ministerstwa Finansów, bez konieczności zapisywania na lokalnym komputerze. Wszystkie deklaracje są archiwizowane w module DMS.

Wystarczy kilka kliknięć aby wysłać JPK do Ministerstwa Finansów z ISOF-WORKFLOW
Olbrzymia oszczędność czasu!

Wypróbuj już teraz wysyłkę elektroniczną JPK_VAT z systemu ISOF-WORKFLOW:

 1. Uruchom wersję demonstracyjną systemu lub skontaktuj się z konsultantem HEUTHES.
 2. Testuj bezpłatnie!
 3. Jeśli spodoba Ci się praca w systemie, przejdź na jego pełną wersję.
 4. Wysyłaj JPK_VAT do Ministerstwa Finansów szybko, bez zbędnych kosztów, wprost z systemu, bez zapisywania na lokalnym komputerze i bez używania dodatkowego oprogramowania.
 5. Wszystkie przesłane deklaracje są przechowywane w archiwum DMS.

Pozostałe struktury JPK podatnicy powinni przedstawiać na żądanie organu podatkowego.

Podpis kwalifikowany w ISOF-WORKFLOW

Podpis kwalifikowany służy do podpisywania dokumentów w ISOF-WORKFLOW. Dostawcy podpisów kwalifikowanych dostarczają wraz z nimi specjalne oprogramowanie. Firma HEUTES opracowała dodatkowy uzupełniający program, który umożliwia podpisywanie dokumentów cyfrowych podpisem kwalifikowanym bezpośrednio w systemie ISOF-WORKFLOW i wprost w przeglądarce internetowej.

Nasze rozwiązanie umożliwia podpisywanie cyfrowe podpisem kwalifikowanym dokumentów:
 • JPK_VAT,
 • pozostałych struktur JPK,
 • PIT-11,
 • PIT-4R,
 • VAT-7,
 • VAT-27,
 • plików XML,
 • plików PDF.
Deklaracje JPK, PIT i VAT mogą być następnie wysyłane do Ministerstwa Finansów, bezpośrednio z systemu ISOF-WORKFLOW uzyskując potwierdzenie UPO. System gromadzi wysyłane dokumenty w archiwum, a także umożliwia sprawdzenie podpisu.

Przeczytaj również o podpisie kwalifikowanym w PIT-11

Wysyłka deklaracji JPK do Ministerstwa Finansów z ISOF-WORKFLOW na przykładzie JPK_VAT

ISOF-WORKFLOW umożliwia najłatwiejsze i najszybsze utworzenie i wysłanie struktury JPK bezpośrednio do Ministerstwa Finansów. Kilkoma kliknięciami zapisuje się dane w strukturze zgodnej z JPK_VAT, szyfruje paczki do wysyłki z obsługą kwalifikowanego podpisu cyfrowego, wysyła pliki do systemu Ministerstwa Finansów i uzyskuje potwierdzenie UPO.

Testowanie wysyłki JPK_VAT

Ministerstwo Finansów udostępniło wszystkim przedsiębiorcom specjalne środowisko testowe, w którym można przeprowadzić próbną wysyłkę JPK_VAT. Każdy użytkownik ISOF-WORKFLOW ma dostęp do dedykowanej wersji demonstracyjnej systemu, gdzie można przetestować połączenie z serwerem testowym Ministerstwa Finansów, przed wysyłka rzeczywistych danych. Komercyjne systemy klientów ISOF-WORKFLOW nie umożliwiają połączenia z serwerami testowymi Ministerstwa Finansów. Więcej informacji udzieli Państwu Dział Handlowy HEUTHES kontakt@heuthes.pl).

Dowiedz się więcej o automatycznej wysyłce JPK z podpisem kwalifikowanym wprost z ISOF-WORKFLOW.

Tylko trzy kroki do automatycznej wysyłki JPK_VAT wprost z ISOF-WORKFLOW do Ministerstwa Finansów

1. Wybierz w menu systemu ISOF-WORKFLOW: Rachunkowość/Jednolity Plik Kontrolny/JPK_VAT i kliknij przycisk ‘Nowy’.


2. Po wygenerowaniu raportu za żądany okres czasu kliknij ‘Zapisz’.


3. Przy podświetlonym raporcie kliknij kolejno, widoczne w poziomym menu przyciski:
‘Zatwierdź’ (aby zatwierdzić raport),
‘Podpisz’ (aby podpisać raport Twoim podpisem kwalifikowanym) - przeczytaj więcej,
‘Wyślij’ (aby wysłać raport do Ministerstwa Finansów)
‘UPO’ (aby uzyskać Urzędowe Potwierdzenie Odbioru o poprawności wysyłki).


Możliwość „ręcznej” wysyłki JPK_VAT przy wykorzystaniu aplikacji dostarczonej przez Ministerstwo Finansów
czytaj więcej..zwiń..

W celu „ręcznej” wysyłki należy przełączyć się na zakładkę „Obsługa ręczna”, gdzie można pobrać na dysk plik z raportem JPK_VAT do samodzielnej wysyłki pliku, przy pomocy aplikacji dostarczanej przez Ministerstwo Finansów.

Zachęcamy jednak do korzystania z opisanej powyżej wysyłki automatycznej z ISOF-WORKFLOW (zakładka „Obsługa automatyczna”). W takim przypadku podpis kwalifikowany wykonuje się lokalnie na stacji roboczej użytkownika ISOF, z zapisem w pamięci komputera, zamiast na dysku lokalnym. Po prawidłowym przebiegu procesu podpisu, wynik trafia do serwera i jest zapisywany w chmurowym systemie zarządzania dokumentami elektronicznymi DMS, zintegrowanym z ISOF. Stamtąd jest transmitowany do serwerów Ministerstwa Finansów.

Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie upraszcza się proces wysyłania deklaracji JPK. Użytkownik wykonuje tylko kilka kliknięć, a proces kończy się uzyskaniem potwierdzenia UPO (Urzędowe Potwierdzenie Odbioru).

Zmiana ustawień w systemie ISOF-WORKFLOW
czytaj więcej..zwiń..

Aby wysyłać JPK_VAT z systemu ISOF-WORKFLOW należy zmienić ustawienia systemu. Więcej informacji udzieli Państwu Dział Wdrożeń HEUTHES (kontakt przez Portal Serwisowy lub email: wdrozenia@heuthes.pl), który pomoże także w skonfigurowaniu Państwa podpisu kwalifikowanego w ISOF.

Tryb (A) obsługa automatyczna JPK_VAT

Tryb (A) obsługa automatyczna JPK_VAT – zapis danych w strukturze zgodnej z JPK_VAT (3.0) w ISOF-WORKFLOW z szyfrowaniem paczki do wysyłki, obsługą podpisu cyfrowego, wysłaniem do bramki systemu Ministerstwa Finansów i obsługą odbioru potwierdzenia UPO.

Wymaga ustawienia nowych uprawnień do funkcji w Administracja > Firma > Zarządzanie użytkownikami w zakresie:

 • Rachunkowość > Jednolity plik kontrolny
  Ewidencje zakupu i sprzedaży VAT – JPK_VAT / Nowy dokument (+) / Podpis elektroniczny / Wysyłka do urzędu / Usuń dokument / Zatwierdź/Odtwierdź.
 • ustawienia ID katalogu zbiorczego do archiwizacji wysyłek JPK w DMS w opcji systemowej „jpk_dok_id” (z dostępem do tego katalogu dla użytkownika w ramach uprawnień DMS),
 • ustawienia ścieżki do biblioteki (pliku typu *p11.dll) służącej do obsługi kwalifikowanego podpisu cyfrowego w ustawieniach/edycji konta użytkownika ISOF-WORKFLOW (pola „Typ certyfikatu” i „Lokalizacja biblioteki/certyfikatu” na zakładce „Szczegóły”),
 • instalacji sterownika.

Tryb (R) obsługa ręczna JPK_VAT

Tryb (R) obsługa ręczna JPK_VAT – tylko pobór danych z rejestrów VAT z modułu ISOF-FK w strukturze zgodnej z JPK_VAT (3.0) dla aplikacji „Klient JPK 2.0” przygotowanej przez Ministerstwo Finansów.
Wymaga tylko ustawienia uprawnień do funkcji w Administracja >> Firma >> Zarządzanie użytkownikami w zakresie:

 • Rachunkowość > Jednolity plik kontrolny Ewidencje zakupu i sprzedaży VAT – JPK_VAT / Usuń dokument / Zatwierdź/Odtwierdź.

Co to jest JPK?

Jednolity Plik Kontrolny obejmuje księgi i dokumenty księgowe w postaci zbiorów danych:

 • generowanych i przechowywanych w systemie komputerowym,
 • eksportowanych z tego systemu.

Struktury JPK w systemie ISOF-WORKFLOW

Jednolity Plik Kontrolny obejmuje 6 struktur, które można wygenerować w systemie ISOF-WORKFLOW:

 • Księgi Rachunkowe (JPK_KR),
 • Wyciąg Bankowy (JPK_WB),
 • Magazyn (JPK-MAG),
 • Ewidencje zakupu i sprzedaży VAT (JPK_VAT),
 • Faktury VAT (JPK_FA).
 • Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów (JPK-PKPIR).

JPK w ISOF-WORKFLOW zgodny z Ministerstwem Finansów

Wszystkie pliki JPK tworzone w ISOF-WORKFLOW, są zgodne z przepisami i aktualnym schematem struktur JPK opublikowanym przez Ministerstwo Finansów. Dokumenty są generowane w postaci plików XML i zawierają informacje za określony okres czasu.

Promocja!

HEUTHES oferuje specjalną ofertę migracji dla firm, które użytkują inne systemy nie wspierające JPK lub w których przejście na nową wersję systemu nie jest łatwe. HEUTHES wspiera takie firmy w migracji do ISOF-WORKFLOW oraz pomaga firmom spełnić wymagania MF stosunkowo tanio i wygodnie.Pobierz dokumentację PDF


Zapytaj o więcej szczegółów! Wyślij zapytanie ›